Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

Kotor i jego skarby: co warto zobaczyć?

Kotor i jego skarby: co warto zobaczyć?

Blog thumbnail , ,

Najciekawsze miejsce w tym kraju

Kotor to jedno z najciekawszych miast, jakimi może nas oczarować Czarnogóra, a wycieczki po jego terenie dostarczą nam niezapomnianych wrażeń. Tutejsza starówka może oczarować każdego, a czekające tu atrakcje na długo zapiszą się w naszej pamięci. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Atrakcje Kotoru

Kotor to przede wszystkim sporo cennych pamiątek z dawnych czasów. Jedną z tych ważniejszych są dawne mury obronne, przypominające o czasach świetności tego miasta. Zachwyt wzbudzają też bramy miejskie, przy czym turyści najwięcej uwagi poświęcają Bramie Morskiej. Jest ona bardzo cenną pamiątką z czasów weneckich oraz perełką architektury, obok której nie można przejść obojętnie. Co jeszcze warto zobaczyć w trakcie wycieczki po tym mieście? Okazałą Wieżę Zegarową, będącą główną ozdobą Placu Broni. Dla miłośników sztuki sakralnej ważnym punktem w programie wycieczki po Kotorze będzie katedra św. Tryfona (patrona miasta). W bryle tej budowli można ujrzeć wiele stylów architektonicznych, począwszy od romańskiego i renesansowego, aż po styl barokowy. To najlepszy dowód na to, jak starym zabytkiem jest ta świątynia.

Czarnogóra i jej skarby: co warto zobaczyć w tym kraju?

Sztuka sakralna

Inną perełką sztuki sakralnej, której w trakcie podróży po Czarnogórze warto poświęcić swój czas, jest cerkiew św. Łukasza, służąca miejscowej ludności prawosławnej. Kościół MB od Zdrowia oraz wąskie uliczki, kuszące średniowiecznym klimatem – oto kolejne atrakcje, dzięki którym Kotor jest miastem tak chętnie odwiedzanym przez turystów. Dodatkowym walorem jest tu potężna twierdza św. Jana, dumnie wznosząca się nad miastem. Kto wybierze się na spacer po jej murach, ten z pewnością żałować nie będzie. Dlaczego? Bo twierdza ta jest nie tylko cennym zabytkiem, ale i jednym z najlepszym punktów widokowych, jakimi Czarnogóra może podbić nasze serca.