Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

Czarnogóra i jej skarby: co warto zobaczyć w tym kraju?

Czarnogóra i jej skarby: co warto zobaczyć w tym kraju?

Blog thumbnail ,

Bałkany

Bałkany to kuszący cel wielu wypraw, a kraje leżące w tej części Europy urzekają wyjątkowym charakterem. Jednym z tych, które mogą się okazać atrakcyjnym celem wycieczki, jest Czarnogóra. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Nie tylko Adriatyk

Czarnogóra to piękne plaże nad Adriatykiem i malownicza sceneria Zatoki Kotorskiej. To piękne masywy górskie oraz plaże, na których można się nacieszyć beztroskim wypoczynkiem, to urocze miasteczka, które urzekają swą historią oraz licznymi zabytkami. Turystów przyciąga miasto Kotor, znane z wiekowych świątyń oraz zabytkowych rezydencji, bardzo dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszy się Risan, urzekający historycznymi uliczkami. Ciekawym punktem w programie wycieczki może się też okazać Podgorica – stolica kraju, na terenie której również nudzić się nie można. Wieża zegarowa, wzniesiona przez Turków w XVIII wieku, współczesny sobór – oto atrakcje, które przyciągają turystów na teren tego miasta.

Kotor i jego skarby: co warto zobaczyć?

Wędrówki piesze i inne atrakcje

Czarnogóra to piękne plaże i górzyste tereny, po których można wędrować do woli. To również wiele ciekawych ofert dla tych osób, które stawiają na sporty wodne oraz na historyczne spacery po tutejszych miastach. Ten wyjątkowy kraj z pewnością zasługuje na naszą uwagę, a czas spędzony na jego terenie dla nikogo z nas nie będzie czasem straconym.