Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

6 miejsc, które warto odwiedzić w Czarnogórze

6 miejsc, które warto odwiedzić w Czarnogórze

Blog thumbnail , ,

Czarnogóra powoli podbija serca polskich turystów, a rosnąca wiedza na temat tego kraju sprawia, iż coraz chętniej planujemy wycieczki na jego teren. Jakie atrakcje mogą zrobić na nas największe wrażenie? Gdzie warto się zatrzymać? Oto 6 miejsc dla tych, którzy chcą odwiedzić ten kraj.

Niedocenione kraje w Europie

Miejsce 6. Zatoka Kotorska

Kto chce spędzić wczasy na plaży, ciesząc się beztroską i morskimi kąpielami, ten z pewnością doceni piękno tych letnisk, które czekają nad wodami Zatoki Kotorskiej. Na wyróżnienie zasługuje tu miasteczko Kotor, mogące się pochwalić historią sięgającą średniowiecza i licznymi zabytkami, nie lada gratką mogą się też okazać wycieczki po mieście Perast. I tu nie brak miejsc do wypoczynku oraz zabytków, dzięki którym można zdobyć wiele cennych wiadomości na temat Czarnogóry i jej historii.

Miejsce 5. Kotor

To portowe miasto urzeka piękną okolicą, a spacer po jego terenie będzie dla każdego z nas ciekawą przygodą. Tu, nad wodami Zatoki Kotorskiej, nie brak ani miejsc do beztroskiego wypoczynku, ani cennych zabytków. Cerkiew św. Łukasza z XII wieku, okazała katedra Tryfona oraz gotycki pałac Drago z XV wieku to tylko wybrane atrakcje, dzięki którym spacer po tym mieście może się przemienić w fascynującą podróż w czasie.

Miejsce 4. Jezioro Szkoderskie

To największe jezioro na Bałkanach może na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. Kusi ono i piękną linią brzegową, i licznymi wyspami, na których wciąż można dostrzec ślady po średniowiecznych klasztorach i obronnych twierdzach. Tu, na pograniczy Czarnogóry i Albanii, nudzić się nie można, a wycieczki w rejonie tego akwenu mogą każdemu z nas sprawić wiele radości.

Miejsce 3. Risan

To jedno z ciekawszych miejsc nad Zatoką Kotorską, o którego długiej historii przypomina nam wiele cennych zabytków. Podczas zwiedzania tego miasta warto zwrócić uwagę na rzymskie mozaiki, warto też odwiedzić pałac Iveliciów, będący cennym zabytkiem z XVIII stulecia. Dla miłośników sztuki sakralnej ważnym punktem na mapie tego miasta stanie się prawosławna cerkiew Świętych Piotra i Pawła, do dziś mogąca się pochwalić ciekawym ikonostasem.

Miejsce 2. Budva

Budva to piękne miasto, które często porównywane jest z Dubrownikiem. To najważniejszy ośrodek turystyczny w tym kraju, którego wielkim walorem jest ogromna ilość miejsc do wypoczynku nad wodą, oraz ciekawa kolekcja zabytków, z jakimi można się spotkać w trakcie spaceru po tutejszej starówce. Cerkiew św. Sawy, piękne kościoły oraz plaże – oto najważniejsze atrakcje, którymi to miasto podbiło serca wielu turystów.

Miejsce 1. Podgorica

Podgorica to stolica Czarnogóry oraz kuszący cel niejednej wycieczki. W mieście tym nie brakuje cennych zabytków, w gronie których wyróżnia się XIX-wieczny monastyr, nie brak tu również tak cennych pamiątek z dawnych czasów, jakimi są pozostałości antycznego miasta Duklja. Miasto to może się pochwalić jednocześnie wspaniałą okolicą, dzięki czemu dla wielu osób staje się świetnym punktem wypadowym dla wypraw po mniej znanych miejscowościach.

Czarnogóra to kraj wyjątkowy, który może oczarować i miłośników historii, i tych, którzy chcą się nacieszyć beztroskim wypoczynkiem w pięknej scenerii. Na brak atrakcji nie można tu narzekać, a ponieważ biura podróży kuszą coraz ciekawszymi ofertami zwiedzania tego kraju, każdy z nas może skorzystać z wielu ciekawych propozycji.